TEACHENER

logo web retina

Projekt Erasmus+ TEACHENER

Závěrečná konference projektu TEACHENER
27. - 28. 6. 2019, Gdaňsk University of Technology

V Gdaňsku proběhne závěrečná konference tříletého projektu TEACHNER, na kterém se podíleli partneři ze čtyř zemí. V Česku to byl Sociologický ústav AV ČR a ČVUT. Koordinátoři projektu jsou sociolog Martin Ďurďovič (za Sociologický ústav AV ČR) a Jan Mlynář (za FJFI ČVUT).

Screenshot 2019 06 19 Teachener Final Conference flyer pdf

O projektu

Fakulta jaderná a fyzikálně inženýrská ČVUT v Praze je jedním ze 7 partnerů projektu TEACHENER, spolufinancovaným Evropskou komisí z programu pro strategickou spolupráci Erasmus+. Cílem projektu je začleňovat humanitní a společenské vědy ve výuce energetiky. TEACHENER je tříletý projekt, jenž začal 1. září 2016. Je koordinován univerzitou Mikuláše Koperníka v Toruni (Polsko) a zahrnuje spolupráci se sedmi partnery ve čtyřech zemích EU: v Polsku, Německu, v České republice a ve Španělsku.

TEACHENER má za cíl zaplnit mezery mezi humanitními a společenskými vědami a výukou energetiky na univerzitách v Evropě začleněním znalostí z humanitních a společenských oborů do oblasti vysokoškolského vzdělávání technického směru. Partneři vytvářejí tzv. "Edu-Kit", flexibilní množinu výukových modulů pokrývajících různorodá témata týkající se energetiky z pohledu společnosti, a budou testovat tyto výukové moduly při výuce na vysokých školách a během dvou studentských zimních škol. Prostřednictvím projektu TEACHENER budou studenti energetiky získávat mezioborové zkušenosti, znalosti a schopnosti v oboru humanitních a společenských věd, což jim umožní lépe zaplňovat nové pozice trhu práce reflektující posun ke společnosti založené na znalostech a přechod k "fair" energetice. Koordinátorem projektu TEACHENER na Fakultě jaderné a fyzikálně inženýrské ČVUT v Praze je Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript..

Detailnější informace o první fázi řešení projektu je možné najít v české průběžné zprávě z března 2017.